Kurz plavčíka

Před vycestováním absolvuješ kurz plavčíka a získáš certifikáty od Amerického červeného kříže. Kurzem tě budou provázet certifikovaní lektoři American Red Cross (+ minimálně jeden český nebo slovenský lektor). Výuka probíhá v anglickém jazyce, ale pokud máš alespoň základní znalosti angličtiny, určitě ho zvládneš! Na kurzu si otestujeme i tvé plavecké dovednosti, ovšem nečekáme od tebe olympijský výkon.

Prekurz:

Ještě před samotným kurzem (ráno před oficiálním začátkem), musíš zvládnout tzv. "prekurz". Prekurz se skládá z těchto disciplín (bez časového limitu):

- 3x100 metrů (kraul + prsa + volný způsob)

- vytažení cca 5 kg předmětu z hloubky 3 metry a plavání s předmětem na hrudi 20 metrů

- 2 minuty se udržet nad hladinou bez použití rukou (je třeba "stát" na místě a plavat pouze nohama)

Pokud náhodou prekurz nezvládneš (což se na 99% nestane!), vrátíme ti poplatek za kurz plavčíka v plné výši, takže se opravdu nemáš čeho bát (více info ZDE). 

Třídenní kurz se bude konat v Banské Štiavnici v lednu až březnu - kurz plavčíka začíná v pátek (na Slovensko možné přijet už ve čtvrtek a ubytovat se) po obědě a končí v neděli, takže v pohodě zvládneš i svoje univerzitní povinnosti. Pokud přiletíš do USA už 22. 5. 2020 anebo dříve a odpracuješ celé léto, z ceny kurzu plavčíka ti zaměstnavatel proplatí 200 USD a po skončení léta dostaneš navíc i bonus 1000 USD  (více info ZDE)

Kurz Plavčíka:

Po úspěšném absolvování prekurzu tě čeká samotný kurz plavčíka. Kurz plavčíka začíná v pátek/čtvrtek ráno (hned po prekurzu) a ukončení je vždy v neděli večer. Čeká tě 30 hodin intenzivní výuky (cca 13 hodin na bazénu a 22 hodin v učebně).

Na závěr absolvuješ závěrečné testy Lifeguarding, CPR a First Aid. Na každém kurzu bude zajištěn překlad do češtiny (na požádání), proto se nemusíš bát, že něco nepochopíš!

Po absolvování testů obdržíš certifikát CPR + AED + First Aid + Lifeguarding, který má platnost 2 roky.

Na kurzu plavčíka dostaneš resuscitační masku, píšťalku, lifeguard manuál, rukavice, plavčickou mikinu a také je v ceně zahrnutý vstup na bazén, který bude uzavřený jen pro účastníky kurzu plavčíka.